Hotelbeds'in MarketHub Europe etkinliği İstanbul'da başladı

Hotelbeds'in MarketHub Europe etkinliği İstanbul'da başladı

Hotelbeds, İstanbul’da dün başlayan MarketHub Europe etkinliği boyunca uluslararası rezervasyon akışı ile ilgili güncel bilgiler sunuyor.

Dünyanın 1 numaralı B2B yatak bankası olan Hotelbeds, İstanbul'da dün başlayan ve üç gün sürecek olan MarketHub Europe etkinliğinde, B2B satış platformunun Avrupalı otel partnerlerine sunduğu yabancı turist sağlayan rezervasyonlarla ilgili bir güncelleme yaptı. Hotelbeds, Avrupa destinasyonlarına yönelik rezervasyonlarının %86'sının iç pazar olmadığını açıkladı.

Çin rezervasyonlarında büyük artış

Avrupa’ya yapılan otel rezervasyonlarının %28'i Avrupalı olmayan, kıtalararası pazarlardan sağlanıyor. Bu oran 2018 yılında yüzde 25’ti. Avrupa’ya gelen uluslararası turist sayısındaki bu büyümeye en büyük katkıyı, Hotelbeds üzerinden yapılan rezervasyonlarda, yıllık %40 artış ile Çin kaynak pazarı sağladı. Çin Hotelbeds’in , Avrupa’ya olan rezervasyon hacmi sıralamasında en büyük 6. kaynak pazar olarak yer aldı.

180 bin otelle çalışıyor

Hotelbeds global direktörü Carlos Muñoz, “Avrupalı otel partnerlerimize istikrarlı bir ivme ile yüksek oranda yabancı kaynak pazarlardan rezervasyon sağlayabildik ve bu rezervasyonların yine önemli bir kısmı ABD, Japonya ve Orta Doğu menşeili rezervasyonlardan oluşuyor. Bu rezervasyonların artışı yalnızca bir otelin dağıtım karışımını tamamlamakla kalmaz, aynı zamanda daha yüksek gelir getiren, daha az iptal eden, daha uzun süre kalan, otelde daha fazla harcama yapan ve hatta daha
sık geri gelen misafir profili de sunar. Tur operatörleri, seyahat acenteleri, havayolu web siteleri, ve sadakat ve ödül puan programları aracılığı ile gelen reservasyonlar başka bir deyişle değeri yüksek reservasyonlardır. Özellikle kıtalararası seyahat eden müşteriler çok daha uzun konaklıyor ve de çok daha fazla harcama yapıyorlar" diye konuştu. Muñoz'un verdiği bilgiye göre şu anda Hotelbeds sisteminde dünya genelinde toplam 180 bin otel yer alıyor. Bu otellerin çoğu, Hotelbeds’e özel şartlar ve koşullar altında direk kontratlanmış tesisler.

B2B üzerinden yapılan rezervasyonlar, otellere genellikle erken rezervasyon yapan, daha fazla ödeme yapan, daha az iptal eden, daha uzun süre kalan ve varış yerinde iki kat daha fazla harcama yapan kaliteli misafir profili sunuyor.

MarketHub Europe etkinliği, yalnızca kişiye özel davet olup, Avrupa'daki en önemli Hotelbeds partnerlerinden bazılarının katıldığı üç gün sürecek bir etkinlik. Katılımcılar tur operatörleri, havayolları, sadakat ve puan kazanma programları sunan sistemleri ile önde gelen seyahat acentası zincirlerinden ve online seyahat acentası kulvarlarından Hotelbeds partnerleri ve ve konuklar her bir katılımcı markanın üst düzey yöneticileri ve karar mercileri.

İstanbul programında neler var?

2009'dan beri düzenli olarak yapılan MarketHub, sektörün lider organizasyonu haline geldi. Amerika'da sekiz, Avrupa'da beş, Asya'da bir kez düzenlenen etkinlik seyahat endüstrisini bir araya getirmeyi amaç eden önemli bir etkinlik. İlk MarketHub Europe 2013'te Sevilla'da yapıldı ve sonrasında Tenerife ve Ibiza gibi İspanya'nın en gözde turizm merkezlerinde gerçekleştirildi. MarketHub Europe etkinliği İstanbul'da dün (28 Mayıs) akşam açılış kokteyli ile başladı. Çarşamba ve Perşembe günleri konferans ortamında ve geceleri özel organizasyonlar ile devam edecek. MarketHub Europe etkinliği hakkında daha fazla bilgi için, aşağıdaki adres ziyaret edilebilir: https://www.themarkethub.com/europe/